Aşkın DTM Halleri


Aşkın Dokuz Tip Mizaç (DTM) Hali

Aşkın DTM1 Hali

Aşk onlar için kusursuz bir birlikteliktir. Bu kusursuz birliktelik içerisinde; sorumluluklarına sahip çıkmak, dürüst ve ilkeli olmak, eşlerine karşı daima doğru ve adaletli davranmak ve aynı zamanda güven veren ve güven duyulan bir eş olmak isterler. Aşık olduklarında, aşkları için “ne yapmaları gerekiyorsa eksiksiz ve hatasız” yapmaya çalışırlar.

Aşkın DTM2 Hali

Aşk onlar için sınırsız sevgidir. Sevildiklerini tüm hücrelerine kadar hissetmek isterler ve sevildiklerini hissettiklerinde aşklarına hiçbir engel tanımaz, sevdikleri için her türlü fedakârlığı yapabilirler. Bazen bu özelliklerinden dolayı suiistimal edilseler de sevmekten/sevilmekten asla vazgeçemezler.

Aşkın DTM3 Hali

Aşk onlar için önemsenmek ve daima değerli olduklarını hissetmektir. Aşık oldukları kişileri kendilerine hayran bırakmak, onları etkileyicilikleriyle büyülemek isterler. Değerli olduklarını hissettikleri ilişkilerde kendilerini aşka bırakmaya daha açık olurlar. Ancak böyle bir birliktelik, onları hedeflerinden ve işlerinden biraz olsun uzaklaştırıp, kendilerinden önce aşık oldukları kişiyi düşünmenin, kendini bir başkasına adamanın keyfini yaşamalarını sağlayabilir.

Aşkın DTM4 Hali

Aşk onlar için iki ruhun birbirini yok etmeden özgürce bütünleşmesidir. Aşkı yoğun bir duygu atmosferi ve anlayış derinliğiyle yaşayan kişilerdir. İlişkilerinin sıradan, basit ve yüzeysel olmasını asla kabul edemezler. Aşk onların kendilerini en özgür ve en özgün hissetmek istedikleri duygudur. Özgürce sevmek, özgürce duygularını yaşamak, anlamak ve anlamlandırmak isterler. Yaşadıkları aşklar, onların acı-tatlı hazineleridir.

Aşkın DTM5 Hali

Aşkın matematiğini, kimyasını, biyolojisini kısaca bilgi derinliği onlardan iyi kimse bilemez. Ancak konu aşkı yaşamak aşkın yoğunluğunu hissetmek olunca, bu onlar için hiç kolay olmaz. O güçlü duyguyu tanımlamakta çok başarılı olsalar da aşkı yaşamakta zorlanırlar. Aşkın “duygusunu” değil, “mantığını” merak ederler.

Aşkın DTM6 Hali

Aşk onlar için sonsuz güven ve sadakattir. Aşık oldukları kişiye, kendilerini tam olarak bırakabilecek-teslim olacak kadar güvenmek isterler. Bunun için “ne kadar güvenebileceklerini” test eder, tedbiri kolay kolay elden bırakmazlar. Aşkı, aklın mantıklı ve güvenli kontrolünde yaşarlar. Güvendikçe bağlanır, bağlandıkça mutlu ve uyumlu olurlar.

Aşkın DTM7 Hali

Aşk onlar için keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibidir. Aşkla beraber hem kendilerindeki hem de partnerlerindeki “heyecanlı” duyguları keşfetmeye başlarlar. Aşık olduklarında enerjik ve hareketli yapılarıyla ilişkilerine neşe, canlılık ve renk getirirler. Olumsuzluk, karamsarlık, sıkıntı ve ümitsizlikten partnerlerini korur, ilişkilerini olumsuz duygu ve düşüncelerden uzak tutmaya çalışırlar. Onlar aşkın keyif, macera ve hazza dönüştüğü kişilerdir.

Aşkın DTM8 Hali

Aşk onlar için tek bir vücut gibi hissetmektir; onları “güçlü” kılar. Aşık oldukları kişiler için göze alamayacakları tehlike, baş edemeyecekleri bir problem neredeyse yok gibidir. Aşkları uğruna sonuna kadar savaşır, mücadele eder, kolay kolay pes etmezler. Aşık oldukları kişiyi sevgi, şefkat ve merhametle sarmalar, korur ve sahiplenirler. Onlar aşkın “güçlü kaleleridir”.

Aşkın DTM9 Hali

Aşk onlar için huzur ve sükûnettir. Yaşamın keşmekeşinden uzakta, huzurlu ve sakin bir ilişki yaşamayı arzularlar. Aşık oldukları kişilerle “bütünleşir”, ilişkilerini çatışma ve tartışmalardan daima uzak tutacak kadar uyumlu olmaya özen gösterirler. Kendi isteklerini değil, aşık oldukları kişilerin isteklerini önceler, onların mutlu olmasından mutlu olurlar. İlişkilerinde kabullenici, sabırlı, hoşgörülü, yumuşak ve sakindirler. Karşılıklı bir uyum yakaladıkları ilişkilerde huzur bulur, aşık oldukları kişilere de huzur aşılarlar.

Copyright © 2015 Tum Haklari Saklidir. Askimizac.com